Witamy na stronie Ochotniczej Straży Pożarnej w Starzynie
strona główna Aktualności
 

2015

 


Orkan Feliks, który przeszedł w weekend 10-11 stycznia 2015 r. nad Polską przyniósł powalone drzewa, pozrywane dachy i brak prądu. W powiecie puckim strażacy do akcji wyjeżdżali ponad 80 razy. Strażacy usuwali powalone drzewa, zabezpieczali naderwane poszycia dachowe i opierzenia. Bardzo dużo miejscowości pozostało bez prądu. Również w Starzynie. Mieszkańcy m.in. ul. Długiej ze względu na uszkodzoną jedną z faz bez prądu byli do poniedziałku. Oczywiście, pomimo, że nasza stacja pomp jak i przepompownie kanalizacji wyposażone są w agregaty prądotwórcze to mieszkańcy Starzyna ponownie byli bez wody - przypominamy - mamy XXI wiek!!!!

OSP Starzyno wyjeżdżało łącznie 6 razy - 2 razy w niedzielę 10 stycznia 2015 r. do Sulicic i Starzyna na ul. Pucką celem usunięcia powalonych drzew. W poniedziałek 11 stycznia wyjeżdżali cztery razy - dwa razy do powalonych drzew ( Zdrada i droga Starzyno-Domatowo), do Połczyna do uszkodzonego przez wichurą garażu oraz do Starzyńskiego Dworu do uszkodzonego słupa stalowego. 


 W dniu 28 lutego 2015 r. o godzinie 18.00 w remizie OSP odbędzie się walne zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Starzynie podsumowujące rok 2014.


29 stycznia 2015 r. około godz. 2.00 w Starzyńskim Dworze przy ul. Brzozowej miał miejsce pożar stodoły. Po przybyciu na miejsce zdarzenia straży pożarnej  stwierdzono, że całkowicie pożarem objęta jest część budynku magazynowego (stodoła) a zagrożona jest pozostała część inwentarska. Mieszkańcy przed przybyciem straży  ewakuowali zwierzęta z budynku inwentarskiego. Na miejsce przybyły jednostki z OSP Starzyno, OSP Łebcz, OSP Strzelno, OSP Werblinia i JRG Puck. Ze względu na niskie ciśnienie w sieci hydrantowej zadysponowano zastęp z OSP Gnieżdżewo. Podczas zdarzenia zatruciu dymami pożarowymi uległ jeden z mieszkańców. W wyniku pożaru spaleniu uległ dach stodoły, instalacja elektryczna, maszyny rolnicze, ok. 20m3 słomy, pół tony ziemniaków, okopceniu i opaleniu ściany. Przyczynę badania ustala policja.


W związku z awarią skrzyni biegów w naszym samochodzie konieczne było wycofanie w dniu 30 stycznia 2015 r. pojazdu z podziału bojowego. Czekamy na szybką naprawę... 


Nasza jednostka 30 stycznia 2015 r. około godz. 7.10 ponownie udała się do Starzyńskiego Dworu przy ul. Brzozowej do ugaszenia pogorzeliska stodoły.


W dniu 12 lutego 2015 r. około godz. 16.15 doszło do wypadku drogowego w Starzynie na ul. Puckiej. Zderzyły się dwa samochody osobowe Fiat Multipla i Opel Corsa w wyniku czego poszkodowany został kierowca Fiata. W związku z awarią naszego samochodu zdarzenie obsługiwały jednostki PSP z Pucka oraz OSP Werblinia. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz kierowaniu ruchem. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala w Pucku. Po zabraniu pojazdów przez pomoc drogową posprzątano jezdnię.


13 lutego 2015 r. nasz samochód już po naprawie skrzyni biegów i gotów do wyjazdów....


W dniu 28 lutego 2015 r. o godz. 18.00 odbyło się zebranie sprawozdawcze w Ochotniczej Straży Pożarnej w Starzynie. W spotkaniu, oprócz członków OSP, wzięli udział: zastępca wójta gminy Puck Jerzy Tkaczyk, radny gminy Puck oraz sołtys wsi Starzyno Henryk Kunc oraz przedstawiciel KP PSP Puck mł.bryg. Jarosław Wszałek.

Według przedłożonych sprawozdań wynika, że OSP Starzyno liczy 48 członków czynnych, 14 członków honorowych. W strukturze jednostki działają dwie drużyny MDP: chłopięca w liczbie 7 osób oraz dziewczęca w liczbie 7 osób. Nie nastąpiły żadne zmiany w zarządzie jednostki.

W 2014 r. w pozyskano dla jednostki m.in. ze środków ksrg – turbowentylator, wysokociśnieniowe poduszki pneumatyczne z osprzętem, rozpieracz kolumnowy z przedłużką oraz zestawem końcówek wymiennych oraz podpory stabilizacyjne. Przeprowadzono również remont generalny sali. Z potrzeb na rok 2015 wymieniono konieczność przeprowadzenia remontu budynku w szczególności wieży, która grozi zawaleniem. Planowane zakupy w ramach dotacji z ksrg – kamera termowizyjna. Potrzeby szkoleniowe przedstawiono następujące: kurs podstawowy - 3 osób, kierowców-konserwatorów sprzętu – 2 osoby, dowódców – 2 osoby, KPP – 2 osoby.


W dniu 4 marca 2015 r., o godz. 23.02, w związku z pożarem budynku jednorodzinnego w Leśniewie, nasza jednostka została zadysponowana do zabezpieczenia rejonu w miejscu stacjonowania. 

Dla przypomnienia: na doraźne zabezpieczenie operacyjne terenu powiatu po zadysponowaniu zasobów ratowniczych JRG (całego stanu osobowego zmiany służbowej lub wszystkich sił do zdarzenia/zdarzeń), należy zadysponować w celu przywrócenie gotowości operacyjnej jednostki co najmniej jeden zastęp ratowniczy wchodzący w skład krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego (nie niższy niż średni samochód gaśniczy ze standardowym wyposażeniem, w szczególności w zakresie sprzętu stanowiącego ochronę dla ratowników, a obsada minimalna zastępu nie powinna być mniejsza niż 4 ratowników spełniających wymagania bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczych.


W dniu 12 marca 2015 r. w Leśniewie odbyły się eliminacje gminne XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. W turnieju brała udział młodzież z terenu gmin Puck i Kosakowo oraz miasta Puck. Łącznie wzięło udział 62 osoby w trzech grupach wiekowych tj.:

 • I grupa wiekowa 10–13 lat (szkoła podstawowa) – 17 osób

 • II grupa wiekowa 14–16 lat (gimnazjum) – 27 osób

 • III grupa wiekowa 17–19 lat (szkoła ponadgimnazjalna) – 18 osób.

Tradycyjnie eliminacje były rozgrywane dwuetapowo. Pierwszy etap - test pisemny - rozwiązywali wszyscy uczestnicy a do finału - część ustna - przeszli najlepsi. Niestety, nikt z reprezentacji OSP Starzyno nie zakwalifikował się do eliminacji finałowych. Poniżej przedstawiamy wyniki końcowe:

I grupa wiekowa (szkoła podstawowa)

 1. Dominika Trepczyk  OSP Kosakowo – 9 pkt.

 2. Michał Godlewski OSP Puck – 7 pkt.

 3. Kamil Lessnau OSP Swarzewo – 4 pkt.

 4. Zosia Stasiak OSP Kosakowo – 3 pkt.

 5. Łukasz Ustarbowski OSP Swarzewo – 2,5 pkt.

 

II grupa wiekowa (gimnazjum)

 1. Dawid Hallmann OSP Darzlubie  – 7,5 pkt.

 2. Piotr Wesserling OSP Gnieżdżewo – 6 pkt.

 3. Oliwia Trepczyk OSP Koskowo – 5 pkt.

 4. Daniel Szczepański OSP Puck – 3,5 pkt.
 5. Ola Ceynowa OSP Puck – 3,5 pkt.

   

 

III grupa wiekowa (szkoła ponadgimnazjalna)

 1. Tomasz Karcz OSP Strzelno – 7 pkt.

 2. Klaudia Artkowska OSP Strzelno – 6 pkt.

 3. Bartłomiej Bieszke OSP Darzlubie – 3 pkt.

 4. Karolina Bolda OSP Gnieżdżewo – 3 pkt.

 5. Weronika Kulling OSP Gnieżdżewo – 1,5 pkt.

   

  Uczestnicy eliminacji ustnych poszczególnych grup wiekowych zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych, które odbędą się 27 marca 2015 r. w Jastarni.


14 marca 2015 r. w siedzibie Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku odbyła się narada podsumowująca działalność jednostek ochrony przeciwpożarowej naszego powiatu w 2014 roku. Udział w naradzie wzięli przedstawiciele jednostek samorządowych oraz prezesi i naczelnicy jednostek OSP powiatu puckiego.
Wszystkich przybyłych na naradę przywitał Komendant Powiatowy PSP w Pucku mł.bryg. Bartłomiej Mollin, który przedstawił najważniejsze informacje dotyczące działalności jednostek ochrony ppoż. w naszym powiecie, głównie dotyczące działalności ratowniczej, wyposażenia, spraw gospodarczych i organizacyjnych.
W dalszej części przedstawiono zebranym sprawy dotyczące rozliczeń dotacji w jednostkach, spraw operacyjnych w tym organizacji sieci jednostek, podsumowania szkoleń, inspekcji gotowości operacyjno – technicznych a także analiz prowadzonych działań ratowniczych.

Dokumenty z narady dostępne są na stronie KP PSP Puck >>>>tutaj


W dniu 30 marca 2015  r. około godz. 12.45 w wyniku ulewnych deszczy zalana wodą została kuchnia i szatnia w Zespole Szkół w Starzynie. Woda wydostawała się z kratek kanalizacyjnych. Przybyła na miejsce jednostka OSP Starzyno wypompowywała wodę ze szkoły.


Tradycyjnie w czasie Triduum Paschalnego oraz Świąt Wielkanocnych 3-5 kwietnia 2015 r. strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej ze Starzyna i Werblini asystowali przy Grobie Pańskim.


16 kwietnia 2015 r. około godz. 20.00 strażacy OSP Starzyno usuwali powalone drzewo na ul. Mechowskiej w Starzynie.


2 maj 2015 r. - obchody Dnia Strażaka. Tradycyjnie o godzinie 18.00 w w kościele parafialnym odbyła się msza święta w intencji straży pożarnej. Po nabożeństwie odbyło się spotkanie w remizie OSP. Z okazji święta wręczono odznaczenia i medale wyróżniającym się strażakom:

 • odznaka "Strażak Wzorowy " - dh Karol Wicher, oraz dh Tomasz Zalewski,

 • srebrny medal "Za Zasługi dla Pożarnictwa" - dh Adam Liss.

Następnie odbyła się zabawa taneczna dla wszystkich strażaków oraz osoby chętne na zabawę z okazji Dnia Strażaka. W programie między innymi były uroczysta kolacja, przekąski, konkursy i zabawa z orkiestrą. I ja tam byłem, miód i oranżadę piłem....


18 maja 2015 r. około godz. 12.30 w Kłaninie na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 213 z drogą powiatową 1522G doszło do dachowania samochodu osobowego Peugeot Partner - bez osób poszkodowanych. Działania OSP Starzyno polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu pojazdu z drogi w celu udrożnienia ruchu. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję i zabraniu pojazdu przez pomoc drogową posprzątano jezdnię z rozlanego oleju i płynów eksploatacyjnych.


21 maja 2015 r. około godz. 9.05 OSP Starzyno brało udział w zdarzeniu na drodze pomiędzy Werblinią a Starzynem. Na prostym odcinku jezdni na samochód osobowy Opel Combo spadło drzewo. Osoba kierująca pojazdem znajdowała się na zewnątrz pojazdu bez urazów zewnętrznych. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu wsparcia psychicznego do czasu przybycia ZRM oraz pocięciu i usunięciu drzewa. Samochód osobowy został zepchnięty na pobliską polna drogę.


W dniach 29-31 maja 2015 r. odbył się XVIII Gminny Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Domatowie. Podczas trwania zlotu drużyny brały udział w marszu na orientację, spartakiadzie pożarniczej oraz zawodach sportowo-pożarniczych.


W dniu 31 maja 2015 r. na Podzamczu w Zamku w Krokowej odbył się koncert charytatywny "Pomagamy Julii". Julia Gąska ma 16 lat i uczy się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie. W listopadzie 2014 r. spadła z konia w wyniku czego doznała urazu wątroby. Wypadek spowodował powstanie krwiaka. Niestety dalsze badania wykazały iż w organizmie znajduje się również guz - nowotwór złośliwy. Po zakończeniu chemioterapii przewiduje się dalszą rehabilitację, leczenie regeneracyjne oraz następną terapię. Koszty z tym związane znacznie przekraczają możliwości finansowe rodziny. W związku z powyższym ludzie dobrego serca postanowili pomóc organizując festyn - koncert charytatywny "Pomagamy Julii". Podczas koncertu odbyły się liczne występy artystyczne, loteria fantowa, aukcja przedmiotów (np. rysunków i grafik Julii), gry i zabawy dla dzieci. Strażacy OSP Starzyno również wzięli udział w tym szczytnym przedsięwzięciu. Około godz. 18.30 wzięli udział w pokazie ratownictwa technicznego.

   


W dniu 14 czerwca 2015 r. nasza jednostka ze Starzyna zabezpieczała procesję Bożego Ciała, która w tym roku po raz pierwszy prowadziła ze Starzyna do Starzyńskiego Dworu.


8 czerwca około godz. 12.10 OSP Starzyno wyjechało na ul. Długą w pobliżu kościoła celem do pożaru trawy. Zgłoszenie okazało się jednak alarmem fałszywym.


W dniu 14 czerwca 2015 r. w Swarzewie odbyły się gminne zawody sportowo – pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Puck, miasta Puck oraz gminy Kosakowo, w których udział wzięło 20 drużyn (w tym 5 kobiecych). Kolejność czołowych miejsc w poszczególnych konkurencjach przedstawia się następująco:

Kobiece drużyny OSP:

Ćwiczenie bojowe:

1. miejsce  OSP Strzelno z wynikiem 46,0 pkt. 

2. miejsce OSP Gnieżdżewo z wynikiem 53,1 pkt.

3. miejsce OSP Darzlubie  z wynikiem 61,3 pkt.

4. miejsce OSP Mieroszyno z wynikiem 72,2 pkt.

Drużyna OSP Połczyno wycofała się z zawodów.

 

Sztafeta pożarnicza 7x50m z przeszkodami

1. miejsce  OSP Strzelno z wynikiem 70,4 pkt. 

2. miejsce OSP Gnieżdżewo z wynikiem 73,9 pkt.

3. miejsce OSP Mieroszyno  z wynikiem 74,6 pkt.

4. miejsce OSP  Darzlubie z wynikiem 80,5 pkt.

5. miejsce OSP Połczyno z wynikiem 82,1 pkt.

 

Klasyfikacja generalna zawodów drużyn kobiecych przedstawia się następująco:

 1. miejsce OSP Strzelno z wynikiem łącznym 116,4 pkt.

 2. miejsce OSP Gnieżdżewo z wynikiem łącznym  127,0 pkt.

 3. miejsce  OSP  Darzlubie z wynikiem łącznym 141,8 pkt.

 4. miejsce  OSP Mieroszyno z wynikiem łącznym 146,8 pkt.

 

Męskie drużyny OSP:

Ćwiczenie bojowe:

1. miejsce  OSP Gnieżdżewo z wynikiem 39,2 pkt.

2. miejsce  OSP Swarzewo z wynikiem 39,5 pkt.

3. miejsce  OSP  Połczyno z wynikiem 45,2  pkt.

 

Sztafeta pożarnicza 7x50m z przeszkodami

      1. miejsce  OSP Swarzewo z wynikiem 58,9 pkt.

2. miejsce  OSP Łebcz z wynikiem 62,0  pkt.

3. miejsce  OSP Strzelno „A” z wynikiem 62,5 pkt.

 

Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco:

 1. miejsce  OSP  Swarzewo z wynikiem łącznym 98,4 pkt.

 2. miejsce OSP  Gnieżdżewo z wynikiem łącznym 104,2 pkt.

 3. miejsce  OSP   Łebcz z wynikiem łącznym  108,2 pkt.

 4. miejsce  OSP  Połczyno z wynikiem łącznym 109,7 pkt.

 5. miejsce  OSP  Strzelno A z wynikiem łącznym 110,8 pkt.

 6. miejsce  OSP  Darzlubie z wynikiem łącznym 113,4 pkt.

 7. miejsce OSP  Smolno z wynikiem łącznym 117,6 pkt.

 8. miejsce  OSP  Starzyno z wynikiem łącznym 118,4 pkt.

 9. miejsce  OSP  Werblinia z wynikiem łącznym 119,6  pkt

 10. miejsce  OSP  Strzelno B z wynikiem łącznym 129,6 pkt.

 11. miejsce  OSP  Żelistrzewo z wynikiem łącznym 132,7pkt

 12. miejsce  OSP Domatowo  z wynikiem łącznym 135 pkt.

 13. miejsce  OSP  Domatówko z wynikiem łącznym 144,1 pkt.

 14. miejsce  OSP Mieroszyno z wynikiem łącznym 149,2 pkt.

 15. miejsce  OSP Leśniewo z wynikiem łącznym 182,0 pkt.


W nocy 18 czerwca 2015 r. ok. godz. 2.35 paliła się kabina samochodu ciężarowego w Werblini. W akcji gaśniczej, oprócz strażaków z OSP Werblini i z KP PSP Puck, uczestniczyła jednostka OSP Starzyno.


W dniu 24 czerwca 2015 r. około godz. 8.30 w Domatowie strażacy m.in. z OSP Starzyno gasili pożar budynku mieszkalny jednorodzinnego.


3 lipca 2015 r. około godz. 6.45 OSP Starzyno brało udział w usuwaniu skutków wypadku w Połchówku. Samochód osobowy uderzył w drzewo, bez osób poszkodowanych.


15 lipca 2015 r. około godz. 13.00 OSP Starzyno gasiło suchą trawę na powierzchni ok. 150 m kw. w Starzyńskim Dworze.


18 lipca 2015 r. około godz. 17.30 OSP Starzyno uczestniczyło w usuwaniu skutków kolizji dwóch samochodów osobowych w Starzynie na ul. Puckiej. Bez osób poszkodowanych.


1 sierpnia 2015 r. około godz. 4.00, w związku z wypadkiem drogowym na drodze wojewódzkiej nr 216 pomiędzy Władysławowem a Chłapowem, OSP Starzyno zostało zadysponowane do zabezpieczenia rejonu.


8 sierpnia 2015 r. około godz. 17.50 OSP Starzyno usuwało gniazdo szerszeni w Zdradzie, w budynku stajni.


17 sierpnia 2015 r. około godz. 17.30 w Werblini na drodze wojewódzkiej nr 213, na prostym odcinku jezdni samochód osobowy wyprzedzając w niedozwolonym miejscu, uderzył w ciągnik który wykonywał manewr skrętu. Bez osób poszkodowanych. OSP Starzyno wraz z OSP Werblinia i JRG Puck zabezpieczyły miejsce zdarzenia.


17 sierpnia 2015 r. około godz. 19.00 OSP Starzyno usuwało gniazdo szerszeni na drzewie w Starzynie na ul. Głuszewskiej.


20 sierpnia 2015 r. około godz. 10.50, w związku z pożarem hali magazynowej w Swarzewie, OSP Starzyno zostało zadysponowane do zabezpieczenia rejonu.


23 sierpnia 2015 r. około godz. 11.20, w związku z wypadkiem drogowym w Darzlubie, OSP Starzyno zostało zadysponowane do zabezpieczenia rejonu.


W sobotę 5 września 2015 r. wyruszyła piesza pielgrzymka na uroczystości Narodzenia NMP w Swarzewie. Tradycyjnie OSP Starzyno zabezpieczało przemarsz.


8 września 2015 r. nasi strażacy uczestniczyli w usuwaniu skutków silnej ulewy w Sławoszynie. Woda, która spłynęła z okolicznych pól zalała teren ok. 15 posesji  oraz częściowo piwnice. Zalana została również droga, przy której znajdowały się posesje. Dzięki pompie dużej wydajności z JRG Puck wypompowano wodę na łąki znajdujące się poza terenem miejscowości w odległości ok. 0,5km.


13 września 2015 r. około godziny 5.00 OSP Starzyno uczestniczyło w usuwaniu skutków dachowania samochodu osobowego na drodze pomiędzy Starzyńskim Dworem a Łebczem.


W dniu 19 września 2015 r. przeprowadzono w Pucku IX Powiatowe Zawody Sportowo–Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu puckiego, w których udział wzięło 15 drużyn (w tym 12 męskich – grupa A i 3 kobiecych – grupa C).

Klasyfikacja generalna zawodów w grupie "C" - kobiece drużyny pożarnicze przedstawia się następująco:

1 miejsce OSP Strzelno  I z wynikiem 107,8 pkt.

2  miejsce OSP Karlikowo z wynikiem  109,0 pkt.

3  miejsce OSP Gnieżdżewo z wynikiem  128,4 pkt.


Klasyfikacja generalna zawodów grupy "A" - męskie drużyny pożarnicze przedstawia się następująco:

 
1 miejsce OSP Swarzewo z wynikiem 92,5 pkt.
2 miejsce OSP Karlikowo z wynikiem 94,5 pkt.
3 miejsce OSP Żarnowiec z wynikiem 101,7 pkt.
4 miejsce OSP Łebcz z wynikiem 102,0 pkt.
5 miejsce OSP Strzelno z wynikiem 102,1 pkt.
6 miejsce OSP Tyłowo z wynikiem 104,1 pkt.
7 miejsce OSP Wierzchucino z wynikiem 104,1 pkt.
8 miejsce OSP Gnieżdżewo z wynikiem 109,3 pkt.
9 miejsce OSP Chłapowo z wynikiem 110,4 pkt.
10 miejsce OSP Połczyno z wynikiem 114,8 pkt.
11 miejsce OSP Jastrzębia Góra z wynikiem 115,4 pkt.
12 miejsce OSP Prusewo z wynikiem 160,7 pkt.


W dniach 17-18 października 2015 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Starzynie była gospodarzem dwudniowych warsztatów. Tematem przewodnim tego spotkania były pożary wewnętrzne oraz ratowanie strażaków. W zajęciach wzięło udział około 50 ratowników OSP z gminy Puck i Krokowa jak i grono strażaków z KP PSP Puck. Więcej informacji wraz z bogatą dokumentacją fotograficzną na naszej stronie facebookowej...


W dniu 24 października 2015 r. odbył się I Strażacki Bieg Darzlubski 2015. Rodzinny wyścig zorganizowany przez OSP Darzlubie i Zespół Szkół Darzlubie przy współorganizacji Urzędu Gmniny Puck i OKSiT Puck przyciągnął na boisko w Darzlubiu ponad 150 miłośników biegania. Przepiękna pogoda, malownicza trasa i piknikowa atmosfera przyświecała całym zawodom. Biegacze ścigali się w czterech kategoriach wiekowych - do 10 lat – 500 m, 11-14 lat – 2000 m, 15-18 lat – 3000 m, powyżej 18 lat – 5000 m. Na mecie wszyscy byli zwycięzcami!

Każdy uczestnik otrzymał medal, a najlepsi puchary. Organizator zapewnił ciepły posiłek oraz napój.


W dniu 8 listopada 2015 r. nad naszym  powiatem przeszła gwałtowna wichura. Strażacy z OSP Starzyno interweniowali dwa razy w Kłaninie usuwając powalone drzewa i gałęzie. Podczas jednej z akcji lekkiemu wypadkowi uległ jeden z ratowników.


14 listopada 2015 r. około godz. 22.40, w związku z pożarem w Chłapowie, OSP Starzyno zostało zadysponowane do zabezpieczenia rejonu. 


18 listopada 2015 r. w godzinach popołudniowych OSP Starzyno uczestniczyła w usuwaniu skutków wypadku, który miał miejsce w Werblini na drodze wojewódzkiej 213. Doszło tam do zderzenia ciągnika siodłowego + naczepa z samochodem osobowym, jedna osoba została poszkodowana. W wyniku zderzenia uszkodzeniu uległ zbiornik z paliwem w samochodzie ciężarowym. Działania straży polegały na położeniu poduszki z piany na wyciekające paliwo, zebraniu wyciekającego oleju napędowego ze zbiornika ciągnika siodłowego oraz jego uszczelnieniu. Po zabraniu pojazdów z miejsca zdarzenia, zmyto i zneutralizowano jezdnię.


 

 

 

 

do góry strony